Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

 
Pranešimas žiniasklaidai 2013 m. gegužės 15 d., Kelmė

Europos Sąjungos paramos nauda Kelmės rajonui

Užvenčio kraštotyros muziejuje vyko Finansų ministerijos inicijuotas renginys apie ES paramos naudą Kelmės rajono savivaldybėje, kuriame pasidalinti savo patirtimi apie įgyvendintus projektus ir diskutuoti apie jų naudą ir perspektyvas susirinko ne tik ES projektų vykdytojai ir naudos gavėjai, bet ir valdžios ir verslo įstaigų atstovai.

Sveikinimo žodį renginyje susirinkusiems tarė Finansų ministerijos ES Struktūrinės paramos valdymo departamento direktoriaus pavaduotoja Agnė Bagočiutė.
Susitikimo metu Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis apžvelgė ES struktūrinės paramos lėšomis įgyvendintus ir vis dar vykdomus projektus Kelmės rajone. Meras akcentavo savivaldybės siekius, o taip pat aptarė pagrindines problemas, su kuriomis susiduria Kelmės rajono savivaldybė, įgyvendindama projektus.

Muziejaus vadovė, muziejininkė Milda Knyzelienė supažindino renginio dalyvius su Užvenčio kraštotyros muziejaus ekspozicija.
Renginio diskusijoje, kurios metu buvo aptariami verslo ir viešojo sektoriaus projektai, aktyviai dalyvavo ir susirinkę renginio dalyviai. Viena iš prioritetinių projektų įgyvendinimo krypčių – kultūra. „Įsisavinus ES paramos lėšas, sudaromos geresnės sąlygos keistis ir tobulėti per kultūrinius renginius. Taip ugdomas bendruomeniškumas“, - savo patirtimi dalinosi Kelmės r. savivaldybės Strateginio planavimo ir projektų valdymo sk. vedėjas Vytautas Vileikis.
Diskusijos metu taip pat buvo paliestos ir kitos šios savivaldybės aktualios temos: miesto infrastruktūros gerinimas ir verslo plėtra.
Iš viso pagal 2007–2013 metų finansinę perspektyvą Lietuvai numatyta daugiau kaip 23 mlrd. Lt ES fondų lėšų. Šiuo metu įgyvendinamų arba jau įgyvendintų projektų skaičius viršija 6 700, jiems sutartyse numatyta skirti daugiau kaip 21 mlrd. litų ES fondų lėšų arba beveik 91 proc. 2007–2013 m. programavimo laikotarpiui Lietuvai skirto finansavimo, iš kurio projektų vykdytojams išmokėta 15 mlrd. litų.
Copyright © 2009 Kelmės muziejus adm zone. Sprendimas: V studija