Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

 


2014.02.28
Remigijaus Venckaus fotografijų paroda

PRANEŠIMAS SPAUDAI / KVIETIMAS Į PARODĄ

2014 m. vasario 28 d. - 2014 balandžio 10 d.  Kelmės krašto muziejuje  veiks medijų menininko, menotyrininko Remigijaus Venckaus fotografijų paroda AMNEZIJOS FILMAS.  

Parodos atidarymas įvyks vasario 28 d. penktadienį, 16 val.


Parodos svetainė: www.amnesia.venckus.eu
Organizuoja: Kelmės krašto muziejus www.kelmesmuziejus.lt
Remia: “Dantų priežiūros centras” www.dpc.lt

Parodą sudaro eksperimentinių fotografijų ciklas Amnezijos juosta (80 nuotraukų). Tai asmeninių, analoginės fotografijos technika sukurtų, nuotraukų archyvas (1998 - 2014 m.) žymimas tik 2013-2014ųjų metų datomis.
Autorius stebėdamas fotokadrus, darytus beveik prieš dešimtmetį negali tiksliai identifikuoti visų nufotografuotų įvykių, asmenų ir vietovių. Dėl šios priežasties menininkas fotografijų ciklą įvardija kaip permanentinį, sufantazuotą, asmeninių patirčių ir išgyvenimų rinkinį, kaip metafizinį pokalbį su žiūrovu apie save patį (apie kūrinių autorių ir apie jų žiūrovą - stebėtoją).

Autorius apie parodą: Šiose fotografijose aš savęs nebeatpažįstu, o tai ir yra savotiška amnezija - teigia autorius - aš žiūriu į nufotografuotas vietas ir žmones, ir pradedu abejodamas klausti: ar tai kas nufotografuota vis dar turi tą pačią, aiškią reikšmę; ar dar gali būti įvardijamas nuotraukos atsiradimo motyvas? Atminčiai suskilus, kai nebegalima prisiminti, bandoma atsispirti nuo pačių įvairiausių, dabartyje tūnančių naratyvų. Taigi aktualiausi tik šiandienos naratyvai. Parodoje fotografijos atsiveria kaip nauja patirtis, kaip naujas pradžios taškas nuo kurio formuojamas kitas (gal būt net žiūrovo) naratyvas. Fotografijų ciklas Amnezijos juosta nurodo ir į judančių kadrų suformuojamą judesį, ir į statišką, vieną, momentinę nuotrauką. Amnezijos filmas tai - susitikimas su gyvenimu ir mirtimi.

Glaustai apie parodos autorių: Remigijus Venckus yra medijų menininkas ir kritikas. Kuria fotografiją ir videomeną. Rašo medijų, vaizduojamųjų menų ir vizualinės kultūros klausimais; yra parašęs kelias knygas. Rašo kritines recenzijas apie Lietuvoje ir užsienyje žinomų meno kūrėjų darbus ir meno kolekcijas. Lietuvos ir užsienio meno galerijose bei muziejuose dalyvauja kaip meno kritikas ir pristato meno kūrinius. Kuruoja jaunimo medijų meną reprezentuojančius renginius. Dėsto medijų meno ir kultūros disciplinas Lietuvos universitetuose. Skaito viešas paskaitas meno festivaliuose. Savo kūrybą (fotografiją ir videomeną) reprezentuoja Lietuvos ir užsienio kultūros erdvėje. Yra Vytauto Didžiojo universiteto lektorius (plačiau žr. www.venckus.eu)
2014 m. vasario 28 d. 16 val. medijų menininko, menotyrininko Remigijaus Venckaus fotografijų parodos AMNEZIJOS FILMAS atidarymas . Paroda veiks iki balandžio 10 d.
Atgal


Copyright © 2009 Kelmės muziejus adm zone. Sprendimas: V studija