Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

 


2014.08.08
Ingrid Runtič (KROATIJA) tapybos parodos atidarymas

Parodos atidarymas 17 val. 

Festivalis  MENAS SENUOSIUOSE LIETUVOS DVARUOSE

Apie autorę:

INGRID RUNTIC (Kroatija/ Croatia)

Gimė 1967 m.
1990 m. gavo tapybos bakalauro laipsnį Zagrebo (Kroatija) dailės akademijoje.
1988 m. pelnė pirmąjį tarptautinį pripažinimą – buvo apdovanota tarptautinės žiuri prizu IAC (International Art Competition) konkurse (Niujorkas, JAV).
1991 m. gavo Vienos dailės akademijos magistro laipsnį (Austrija).
Kroatijos dailininku sajungos narė. Gyvena ir dirba Zagrebe.
Dalyvauja parodose nuo 1992 m.


LAIKO MAŠINA

„Aš manau, kad žmogus yra konstanta, rengiama laiko rūbais, interpretuojama per socialinio vaidmens kontekstą, kurį jis pats kaitalioja, įsikūnydamas į tam tikrus vaidmenis sutinkamai su užimamomis/ atliekamomis pareigomis ir savęs priskyrimu bendruomenei, nulemiančiai jo visuomeninį statusą. Jis suvyniotas į šeimos ir socialinių ryšių kokoną. Tą kokoną mes matome šeimos fotografijose iš praeito amžiaus pradžios, kai fotografija (dabar dažniausiai naudojama akimirkai užfiksuoti) buvo naudojama ypatingomis progomis, siekiant įamžinti pasiektą statusą, palikti atminimą būsimoms kartoms ir ateičiai apskritai.
Pasinėrus į šią medžiagą (pirmiausia savo šeimos, vėliau – kitų žmonių), man pavyko sukurti būdą keliauti atgal laiku – tapybos LAIKO MAŠINA. Tai leido man išvysti veidus ir gyvenimus žmonių, kurių niekada neturėjau progos sutikti, atrasti rūpesčius bei problemas, sukuriančias tiltus tarp mūsų ir jų iš praeities: santykiai tarp vyro ir moters, šeimos vaidmenys, lyčių kova, apsisprendimas, noras atlikti visuomenės suteiktą vaidmenį bei troškimas nuo jo pabėgti, trumpai tariant – tie patys dalykai, kurie mums svarbūs ir dabar, ir buvo svarbūs tada. Tai liudija mūsų ir jų gyvenimų panašumą.
Kai kurie personažai šiame teatrališkame mano tapybos opuse atsikartoja skirtinguose vaidmenyse: vaikas = jaunikis = tėvas = brolis; vaikas = sesuo = nuotaka = mama; mama = marti = senelė... ir taip toliau. Šio daugiaveidžio portreto tikslas – atskleisti individą ar bent priartėti prie jo, nuplėšti nuo jo kokono sluoksnius. Kai kuriuose paveiksluose aš vaizduoju asmenis jų ankstyvaisiais ar vėlyvaisiais metais – pavyzdžiui, maža mergaitė, apsupta savo šeimos, vėliau – ta pati herojė kaip subrendusi moteris tarp svečių paveiksle «Didžioji šventė».
Kurdama ciklą LAIKO MAŠINA, spalvinę laisvę derinau su portretisto laisvę, kurią ypač branginu – galimybe aistringai panerti į vaizduojamo asmens psichologiją. Kartu su mano polinkiu į teatrališkumą, ši laisvė išryškina dramatinį šios parodos scenarijų.“

Ingrid Runtić


Atgal


Copyright © 2009 Kelmės muziejus adm zone. Sprendimas: V studija