Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

 


2015.06.11
Kino projektas „Kinas atvažiuoja pas Jus“. Organizatoriai: Pieno perdirbimo bendrovė „Vilkyškių pieninė“ ir Všį „Kino pavasaris“.

Birželio 11 d. (ketvirtadienį)19 val.
Peru režisierės Julios Patricios Perez dokumentinis filmas
ATRANDANT    GASTONĄ

Iš  2015 m. gegužės 25 d. pranešimo sppaudai :


Kino projektas „Kinas atvažiuoja pas Jus“. Organizatoriai: Pieno perdirbimo bendrovė „Vilkyškių pieninė“ ir Všį „Kino pavasaris“. „Vilkyškių pieninė“ kraštiečiams dovanos kokybišką kiną
Viena didžiausių Tauragės apskrities darbdavių, pieno perdirbimo bendrovė „Vilkyškių pieninė“ pradeda vasaros kino projektą „Kinas atvažiuoja pas Jus“ ir dovanoja kraštiečiams galimybę žiūrėti kokybišką nekomercinį kiną. Trijuose miestuose: Vilkyškiuose, Tauragėje ir Kelmėje bus nemokamai parodyti 5 filmai.
Visą vasarą Tauragės regiono gyventojai turės galimybę žiūrėti nekomercinius, tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose apdovanotus filmus. Kino projektas vykdomas bendradarbiaujant su Všį „Kino pavasaris“. Į repertuarą yra įtraukti daugiausia festivalio žiūrovų simpatijų sulaukę filmai. Tai „Atrandant Gastoną“, „Mamytė“, „Gloria“, lietuvės režisierės Linos Plioplytės dokumentinis filmas „Amžinai stilingos“ ir filmas vaikams bei visai šeimai „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“. Į kai kuriuos seansus bus kviečiami žymūs Lietuvos kino kritikai, ekspertai ar režisieriai, susirinkusieji galės pabendrauti ir diskutuoti su svečiais.
„Tikriausiai ne kiekvienas mūsų krašto žmogus turi pakankamai galimybių nuvykti iki didesnio miesto, kur galėtų apsilankyti teatre, kine ar koncerte, – sako „Vilkyškių pieninės“ gen. direktorius Gintaras Bertašius. – Todėl nutarėme prisidėti prie aktyvios kultūros sklaidos savo regione ir atvežti filmus, kuriuos festivalio „Kino pavasaris“ lankytojai įvertino kaip geriausius. Kokybiškų kultūrinių, šviečiamųjų renginių trūksta, todėl labai tikimės, kad mūsų iniciatyva kraštiečiams suteiks daug džiaugsmo ir malonių įspūdžių“.
Kino menas yra artimas pačiam „Vilkyškių pieninės“ vadovui, kuris yra baigęs Sankt Peterburgo kino inžinerijos institutą. Susidomėjimą kinu G. Bertašius perėmė iš savo tėvo, kuris Vilkyškių kultūros namuose rodydavo kino seansus vietos žmonėms. Simboliškai pirmasis šio projekto seansas įvyks toje pačioje salėje, Vilkyškiuose.
„Regionuose trūksta žiūroviško - artimo ir suprantamo, autorinio kino, profesionalių kino peržiūrų, susitikimų bei diskusijų su kino srities profesionalais. Džiaugiamės kad „Vilkyškių pieninė“ pasirinko mus kaip projekto partnerius. Tikiu, kad žmonės galės praleisti laisvalaikį pilnavertiškai, praplėsti savo akiratį, pabūti su šeima ir draugais,“ – kalbėjo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.
Kiekvienas filmas bus rodomas trijuose miestuose: Tauragėje, Kelmėje ir Vilkyškiuose. Kino projektas vyks nuo gegužės 28 d. iki rugsėjo 3 d. Filmai bus rodomi ketvirtadienio vakarais. Jei oro sąlygos leis, filmo „Amžinai stilingos“ seansai įvyks po atviru dangumi. Esant blogam orui šie seansai bus perkelti į patalpas.Atgal


Copyright © 2009 Kelmės muziejus adm zone. Sprendimas: V studija