Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

 


2019.05.10
Kūrybinis konkursas

 

Muziejų Kelias 2019

"Lietuvos kraštovaizdžiai: Vandenų kultūrinė atmintis"

 

| atvirlaiškių konkursas |

 

ieškok įkvėpimo, savo kūryba priartėjant prie Ventos paslapčių

 

KŪRYBINIS KONKURSAS. Mes pakvietėme 3 menininkes – Austę Dzikaraitę, Rūtą Kučinskaitę (Big Coat), Kamilę Lukreciją Lukošiūtę (KLL) - sukurti nepabaigtą piešinį ant atvirlaiškio. Dabar, visus susidomėjusius, kviečiame pabaigti jų kūrinį bet kokia jiems artima technika ir parsiųsti atvirlaiškį atgal į Užvenčio kraštotyros muziejų.

 

Daugiau informacijos apie kūrybinį konkursą:

http://www.atvirlaiškiai.užventis.lt

 

 

| apie Ventos paslaptis |

 

O gal tik sugrįžimai prie jų, ilgai laukti arba netikėti, realūs arba tik mintimis, menantys istoriją ar kuriantys naują. Ir taip - kiekvieno saviti…

 

Prie Ventos, Užvenčio dvare gyveno ir savo kūrybinį kelią pradėjo lietuvių literatūros klasikė Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana. Ji, kaip ir daugelis to meto Lietuvos kūrėjų, tiek gyvenime, tiek savo kūryboje atskleidžia žmogaus ryšio su prigimta vieta svarbą, iš šio ryšio kylančias kūrybines, savivokos galimybes, savivokos atvirumą. Jų kūryboje pulsuoja savitas gamtinės ir kultūrinės erdvės pojūtis. Tai jaučiama ir kitų čia kūrusių autorių kūryboje, nes šalia Ventos gyveno ir ją savo kūriniuose aprašė ne tik Šatrijos Ragana, bet ir Žemaitė, poetas A. Bagdonas ir kt.. Venta - daugelio menininkų įkvėpimo šaltinis... o kokias asociacijas Tau sukelia Ventos vandenys?

 


Atgal


Copyright © 2009 Kelmės muziejus adm zone. Sprendimas: V studija