Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

 


2019.05.27
Penktasis tradicinių kinkinių žygis

PENKTASIS TRADICINIŲ KINKINIŲ ŽYGIS

„Į „BĖK BĖK, ŽIRGELI!“ – SU ŽEMAITUKAIS!”

LUOKĖ – NIŪRONYS

2019.05.25 – 2019.06.01

 

Luokė – Šatrijos kalnas – Varniai – Skruzdėlynė – Kražiai

Tytuvėnai – Baisogala – Upytė – Raguvėlė – Niūronys

 

Žemaitijos vardo paminėjimo 800-ųjų metinių proga Anykščių rajono savivaldybė, Žemaitukų arklių augintojų asociacija, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir Arklio muziejus vėl organizuoja Tradicinių kinkinių žygį „Į „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!”.

Penktasis žygis su žemaitukais šiemet vyks nuo gegužės 25 iki birželio 1 d. Jo  maršrutas iš Luokės į Niūronis drieksis pro Šatrijos kalną, Varnius, Kražius, Kelmę, Tytuvėnus, Baisogalą, Upytę ir Raguvėlę. Žygis prasidės gegužės 25 d. Luokėje. Iš miestelio keliautojai patrauks Šatrijos kalno link. Gegužės 26 d. Varniuose, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje, 10 val. prasidėsiančiomis Šv. Mišiomis tradiciniai kinkiniai bus išlydėti senuoju keliu link Kražių (Kelmės r.). Antroji nakvynė numatoma Skruzdėlynės sodyboje. Gegužės 27 d. žygio dalyviai pravažiuos Kražius, Kelmę ir sustos nakvynei Tytuvėnų apylinkėse (Kelmės r.).

Gegužės 28 d. vakare žirgeliai bus paleisti ganytis Baisogalos dvaro (Radviliškio r.) pievose, gegužės 29 d. – Upytės tradicinių amatų centre (Panevėžio r.). Paskutinieji gegužės 30 d. kinkinius sutiks ir priims Raguvėlės dvaro (Anykščių r.) šeimininkai.

Gegužės 31 d. rytą žygio dalyviai, pasikinkę žemaitukus, patrauks Niūronių link, ir, nukeliavę beveik 300 kilometrų, pagaliau sustos Arklio muziejuje. Baigę kelionę, Tradicinių kinkinių žygio dalyviai atvažiuos į šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ paradą ir paskui įsikurs šventės kermošiuje, kur ne tik dalinsis kelionės įspūdžiais, bet ir prekiaus pačių atvežtais tradiciniais dirbiniais.

Žygio tikslas – puoselėti ir skleisti senąsias važiavimo žemaitukais į muges tradicijas, atgaivinti senovinių pakinktų ir medinių vežimų ar jų priklausinių gamybos amatus, tobulinti vadeliotojų įgūdžius bei formuoti Lietuvos kaip senas žirgininkystės tradicijas puoselėjančios šalies įvaizdį.

Tradicinių kinkinių žygio dalyviai, autentiškais pakinktais pasikinkę žemaitukų veislės žirgelius, susėdę į vežimus mediniais ratais, pasipuošę raštuotomis gūniomis, apsirėdę senoviškais drabužiais, visą savaitę keliaus iš Luokės į Arklio muziejų, o birželio 1 d. dalyvaus šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ atidarymo parade. Šventėje bus pristatyti žemaitukai ir skirtingiems etnografiniams regionams būdingi kinkiniai. Pasirodę šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ parade, žygio dalyviai įsikurs kermošiuje.

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

 

Plačiau: Mindaugas Karčemarskas, tel. 8 687 12058


Atgal


Copyright © 2009 Kelmės muziejus adm zone. Sprendimas: V studija