Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

 


2021.03.15
Kelmės krašto muziejus jau laukia lankytojų!

Po daugiau nei 4 mėnesių pertraukos  nuo š. m. kovo 15 d. lankytojams  ir vėl atidaromas  Kelmės krašto muziejus. Kviečiame į naujai parengtą dailininkės  Sofijos  Lisieckaitės-Plechavičienės piešinių ir tapybos darbų parodą. Dailininkė yra  kilusi iš mūsų krašto. Gimė 1910 m. Užvenčio valsčiuje, Spyglių dvare (5 km į pietus nuo Užvenčio) bajorų  Klementinos  ir Petro Lisieckių šeimoje. Meninį išsilavinimą įgijo Briuselyje ir  Vienoje. Jos vyras  Leonardas Plechavičius  buvo  spalvingos asmenybės, ryškų pėdsaką Lietuvos karybos istorijoje palikusio Nepriklausomos Lietuvos  generolo Povilo Plechavičiaus  brolis. Tikriausiai dėl šių giminystės ryšių dailininkės darbai  sovietmečiu buvo eliminuoti iš Lietuvos  kultūrinio žemėlapio. S. Plechavičienė  1944 m.  emigravo į Vokietiją, vėliau į JAV. Dailininkės meninei raiškai artima realizmo, postimpresionizmo stilistika. Jos kūryba eksponuota daugelyje parodų JAV, o darbų yra privačiose kolekcijose. Paveikslai parodai  parsivežti  iš Žemaičių „Alkos“ muziejaus, kuriame  saugomi 133 dailininkės  kūriniai.

Taip pat nuo š. m. kovo 19 d.  norime  lankytojus pakviesti  susipažinti su  paskutiniu metu muziejaus įsigytais  naujais eksponatais  parodoje  „Kiekvienas eksponatas – dalelė išsaugotos krašto istorijos“.

Apžiūrinėdami muziejaus ekspozicijas lankytojai  gali naudotis  e. gidais planšetėse, kurie pratęsia parodos temas ir pasakoja parodoje eksponuojamų daiktų istorijas. Lankymuisi muziejuje galite pasiruošti namuose  peržiūrėję videoturą po Kelmės krašto muziejų https://turai.vturai.lt/4_kelme_lt/

Informuojame, kad užtikrinant COVID-19 ligos plitimo prevenciją, dėl visų mūsų  saugumo, muziejuje yra reguliuojami lankytojų srautai ir yra būtina laikytis saugaus atstumo. Muziejuje reikia dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas. Muziejuje  lankytis   galima   su savo šeimos nariais arba iki 2 žmonių grupėmis, laikykitės saugaus 2 m atstumo. Didžiausias  vienu metu  leidžiamas lankytojų skaičius  apskaičiuojamas pagal  viešai lankomą plotą, kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 20 kv. metrų ploto. 


Atgal


Copyright © 2009 Kelmės muziejus adm zone. Sprendimas: V studija