Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

 


2011.09.16
Klaudijaus Petrulio tapybos parodos atidarymas

2011-09-16 18 val. Klaudijaus Petrulio tapybos vakaras.

Projektas „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“. Paroda veiks iki 2011-10-16

Esė apie tarptautinį meno projektą

Gal būt dažnas žmogus pažįstantis tik kultūros paviršių gali manyti, kad valstybės skatinami ir privačios iniciatyvos dėka vykdomi meno sklaidos projektai, ne tik lokaliu, bet ir plačiuoju respublikos lygmeniu yra pakankami. Šis teiginys galėtų patenkinti tik iš šalies pirmą kartą į meno sklaidą žvilgtelėjusį, ne kultūros veikloje dalyvaujantį, žmogų.

Verta paminėti, kad elitinės kultūros produktų sklaidos problema vis dar lieka susijusi ne tik su finansavimo stoka, bet ir su viso ko gero sukomplektavimu valstybės centre - Vilniuje. Ne daugelis, kuratorių, meno vadybininkų, menotyrininkų ar meno kolekcionierių užsuka tam tikras veiklas valstybės periferijoje. Deja šie užsukimai, ne visada veikia. Dažniausiai iniciatyvos baigiasi po kelių metų periodo, nes baigiasi ne tik finansinė, bet ir intelektualinė energija arba nebelieka moralinio palaikymo. Nuo 2007 m. pradėtas brandinti ir realizuoti tarptautinis projektas Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose gyvuojantis ne vienus metus įgavo tarptautinį lygmenį ir labai aiškiai apsibrėžė veiklos kryptį / koncepciją.

Kuo Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose skiriasi nuo kitų projektų? Pirma - projektas nėra lokalus; jis net neprisirišęs prie jokių standartinių galerijų / muziejų veiklos; meno kūrinius galima pamatyti Anyksčiuose, Kelmėje, Kėdainiuose, Raudonėje, Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir kt. miestuose. Antra - 2011 m. projekte pristatomi ir visose išvardintuose miestuose demonstruojami Virgio Rusecko, Martyno Gaubo, Miglės Kosinskaitės, Vidmanto Zarėkos, Klaudijaus Petrulio, Alvydo Kašausko kūriniai. Trečia - visi autoriai yra profesionalūs, šiuolaikiniai tapytojai. Ketvirta - šiais metais Lietuvos meno mylėtojai galės pamatyti Estijos menininko Priit’o Pajos ir ispanų kūrėjo Juan’o Hernandez’o tapybą. Penkta - projektas siekia kokybišką Lietuvių meną pristatyti ir užsienio šalyse. Šešta - projekto kuratoriai nuolatos ieško naujų, jaunų ir perspektyvių menininkų; teikia jiems galimybę savo kūrybą demonstruoti elitinėse meno sklaidos erdvėse. Septinta - projektas veikia todėl, kad jį sėkmingai remi ir jo idėjomis tiki privatūs rėmėjai.

Apibendinant galima teigti, kad projektas Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose yra sėkmingas dėl to, kad jo sklaida neapsiriboja vienu ar keliais miestais; kad siekia Lietuvos meną demonstruoti šalia kokybiškų užsienio menininko kūrėjų; kad visada atvirai priima eksperimentuojančius ir kitaip kuriančius menininkus, bei visų menininkų dalyvaujančių projekte kūriniai yra atlikti tapybos technikomis, t.y. projekto sklaidos kryptis - šiuolaikinė tapyba.

Menotyrininkas Remigijus Venckus

 


Atgal


Copyright © 2009 Kelmės muziejus adm zone. Sprendimas: V studija