Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

 


2021.08.21
Tradicinis 11-asis intelektualus ralis „Ryterna modul Mototourism Rally“

Kelmės dvaras įtrauktas į autoralio „Ryterna modul Mototourism Rally“ maršrutą. Dalyviai susipažins su Archyvų metams skirta dokumentų paroda ir apsilankys Kelmės dvaro vartų pastate, kuriame nuo 18 a. iki 20 a. buvo saugojamas didžiulis dokumentų archyvas, apimantis plačią Žemaitijos dalį.

 

Intelektualus ralis apjungs ypatingai svarbias Lietuvai temas bei dovanos įsimintiną maršrutą

Rugpjūčio 21 dieną po Lietuvą startuoja tradicinis 11-asis intelektualus ralis „Ryterna modul Mototourism Rally“. Tai vienintelis renginys, kuris per vieną dieną apjungs ypatingai svarbias Lietuvai temas. Specialiai Karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus, poeto Vytauto Mačernio, kunigo ir botaniko Jurgio Pabrėžos, skulptoriaus Juozo Zikaro, archeologės Marijos Gimbutienės, Archyvų metams parengtas ralio unikalus maršrutas veiks tik ralio dieną. Ir kitors progos visa tai pažinti, pasak organizatorių, daugiau nebus.

„Turbūt absoliuti mūsų dauguma nemažai girdėjo apie italų mokslininką Leonardo Da Vincį, prancūzų karvedį Napoleoną, anglų poetą Šekspyrą, vokiečių archelologą Šlymaną (atrado Trojos miestą). Bet ar pažįstame lietuviškuosius analogus? Mokslininką Jurgį Ambrozijų Pabrėžą, kurį galima pavadinti lietuviškuoju Da Vinči? Joną Karolį Chodkevičių - lietuviškuoju Napoleonu, kuris sutriuškino švedus su kur kas mažesne kariuomene. Vytautą Mačernį - lietuviškuoju Šekspyru, kuris taip pat rašė sonetus ir tik netikėta, atsitiktinė mirtis nutraukė jo jauną gyvybę? Archeologę Mariją Gimbutienę - lietuviškuoju Henriku Šlymanu? Ir ne tik “, – intriguoja organizatoriai.

 

Net 25 savivaldybės deleguoja atstovus

Pasak organizatorių tai bus metų kelionė. Jos nei prie jokių sąlygų neįmanoma pakartoti. Vieną dieną jungiasi visa Lietuva: dalyviai iš visos Lietuvos, daugiau kaip 20 savivaldybių ir jų merai, vietiniai, bendruomenės. Jau tradicija tapo, kad renginio partneriais yra Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Kultūros paveldo departamentas, Lietuvos bibliotekininkų draugija, Lietuvos kelių policija, Kauno savivaldybė.

„Džiaugiamės, kad visus šiuos partnerius įkvepia ir vienija intelektualaus ralio idėja, kuri šiais metais skamba „Mylėti lygu pažinti“, – sako viena organizatorių Birutė Vaitkutė.

Oficialiai atstovauti savo kraštui motociklinikus kviečia šios savivaldybės: Kauno, Vilniaus, Joniškio sav., Ukmergės, Raseinių, Marijampolės Elektrėnų, Mažeikių, Klaipėdos r., Varėnos, Šiaulių, Alytaus raj., Palangos, Rokiškio, Širvintų, Kaišiadorių. Jos ralio dalyviams įteiks miestų vėliavas ir išlydės į kelionę. Atstovauti savo kraštui yra tiesiog garbė.

 

Gyvas pažinimas - pagrindinis tikslas

Pasak organizatorių visada galima perskaityti istoriją Vikipedijoje, tačiau tai nebus tikras pažinimas, kai pažįsti kaip savuosius, iš arti. Dėl to reikia nuvažiuoti gyvai. Pamatyti kur gimė, kūrė ir baigė savo gyvenimus. Tik taip šie svarbūs Lietuvai žmonės gali tapti "savais". Tas pats liečia ir visą Lietuvos istoriją, kito būdo nėra. Tai ir yra Ryterna modul Mototoursim Rally 2021 kelionės tikslas jau 11 metus.

Kiekvienas ralio maršruto objektas specialiai atrinktas ir sukurtas tik šiam renginiui. Prie atrankos ir rekomendacijų prisidėjo ilgamečiai ralio partneriai Kultūros paveldo departamentas, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Taip pat organizatoriai konsultavosi su Lietuvos valstybės istorijos archyvu, Lietuvos centriniu valstybės archyvu, Kauno regioniniu valstybės archyvu, istorikais ir kitais partneriais.

 

Finišas Kauno senamiesčio širdyje

Šiemet intelektualaus ralio finišas apjuos Rotušės aikštę.

"Kaunas dovanoja finišą miesto širdyje senamiestyje. Tai yra seniausia ir pagrindinė miesto aikštė visais laikais. Negali ir būti prasmingesnės ir jaukesnės vietos po visos dienos įspūdžių prisėsti ir mėgautis vakaru. dalintis įspūdžiais su draugais ar šeima“, – sako organizatoriai.

Kartu su Kauno savivaldybe organizatoriai kviečia rugpjūčio 21 d. visus Lietuvos motokeliautojus finišuoti Kauno Rotušės aikštėje.

Registracija į renginį veiks tik savaitę http://www.mototourism-rally.lt/mtr2021/

 

 

2021-08-17

 

 


Atgal


Copyright © 2009 Kelmės muziejus adm zone. Sprendimas: V studija